Jeśli masz pytania, zadzwoń

510 789 017

złomu stalowego/kolorowego 
puszek aluminiowych, butelek pet

Jakie wymogi powinny spełniać skupy złomu?

Bardzo dobrym miejscem na pozbycie się niepotrzebnych lub zużytych rzeczy jest odpowiedni skup złomu. Niejednokrotnie zastanawiamy się co można, do takiego miejsca przywieźć, a co zostanie odrzucone.

Co można przywieźć do skupu złomu?

W niemal każdym gospodarstwie domowym, jak i zakładzie pracy znajdują się rzeczy, które są już nieprzydatne, zepsute, czy też uszkodzone. Takie przedmioty najczęściej znajdujemy, robiąc porządki lub przy przeprowadzkach. Wówczas warto zastanowić się co z nimi zrobić. Pierwszą czynnością powinno być dokładne ich posegregowanie. Jeżeli wśród zbędnych przedmiotów znajdują się odpady metalowe, bardzo dobrą rzeczą jest wywiezienie ich do skupu złomu. Jest to istotne z punktu widzenia ekologii, gdyż złomowisko segreguje odbierane surowce, ponadto osoba przywożąca odpady uzyskuje za to zapłatę. Do skupu złomu możemy przywieźć stal, aluminium, metale kolorowe, elementy z rozbiórek, takie jak wióry, skrawki, czy opiłki. Jeśli mamy zepsuty sprzęt gospodarstwa domowego, to również możemy go oddać do skupu. Kolejną grupą przedmiotów przyjmowanych na złomowisko są akumulatory, silniki, chłodnice samochodowe i felgi. Złomowiska przyjmują wiele różnych metali i jeśli nie potrafimy sami dokonać klasyfikacji posiadanych surowców, możemy zasięgnąć rady u pracowników skupu.

Na jakich zasadach działają skupy złomu?

Handel metalem to bardzo dobrze rozwijająca się dziedzina handlu. Wywożenie odpadów metalowych jest korzystne zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego. Decydując się na wywóz swoich niepotrzebnych rzeczy do skupu, warto zwrócić uwagę na to, czy złomowisko działa legalnie. Każdy skup działający zgodnie z prawem ma stosowne uprawnienia oraz pozwolenia na prowadzenie takiej działalności. Po oddaniu swojego surowca powinniśmy otrzymać kartę przekazania odpadów. Wszystkie swoje zgromadzone i przygotowane do oddania materiały, możemy przywieźć do skupu surowców wtórnych Złompap. W dobrym punkcie skupu spełnione są wszystkie wymogi budowlane i normy przeciwpożarowe i BHP.

Wróć do bloga