Blog

Co wpływa na ceny skupu metali kolorowych?

Skup metali kolorowych ma ogromne znaczenie w kwestii ochrony środowiska. Dzięki ponownemu wykorzystaniu tych odpadów, zmniejsza się zapotrzebowanie na ich wydobycie. Cena metali kolorowych nie jest jednak stała. Aby dowiedzieć się, od czego zależy, przeczytaj poniższy artykuł.

Czytaj dalej

Które surowce wtórne są szczególnie cenne?

Surowce wtórne to odpady, które po odpowiedniej obróbce mogą być ponownie wykorzystane w procesie produkcyjnym. Poddawanie tego rodzaju materiałów recyklingowi nie tylko jest opłacalne, ale również ekologiczne, gdyż przyczynia się do zmniejszenia liczby wysypisk śmieci. Czytając poniższy artykuł dowiesz się, które z surowców wtórnych są najchętniej wykorzystywane.

Czytaj dalej

Fakty i mity na temat skupów złomu

Współczesne wyobrażenia na temat złomowisk bardzo często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Często działa to niestety na szkodę dla prowadzonej przez nie działalności, której celem jest przecież dbanie o środowisko i zwiększanie świadomości o właściwym korzystaniu z surowców wtórnych. W poniższym artykule rozwiewamy wątpliwości o funkcjonowaniu skupów złomu.

Czytaj dalej

Możliwości ponownego wykorzystania złomu stalowego

Czym jest recykling, wszyscy wiemy, bo sporo się o nim mówi, ale jak go właściwie zdefiniować? Co możemy nazwać złomem? Jak właściwie można ponownie wykorzystać złom stalowy? W naszym wpisie postaramy się przedstawić odpowiedzi na te pytania w klarowny sposób. Opowiemy o przetapianiu złomu stalowego oraz o możliwościach wykorzystania stalowych odpadów w inny sposób.

Czytaj dalej

Czy ołów jest przyjmowany w punktach skupu?

Dbałość o środowisko naturalne dotarła już praktycznie do wszystkich dziedzin naszego życia. W trosce o dobra naturalne ograniczamy zużycie energii elektrycznej, sadzimy drzewa oraz segregujemy śmieci. Wyrazem świadomości jest również oddawanie niektórych surowców do skupu, zamiast pozostawianie ich na śmietniku. Takie zachowanie to z jednej strony dbałość o matkę naturę, z drugiej możliwość zarobienia dodatkowych […]

Czytaj dalej

Jak radzić sobie ze złomem generowanym w trakcie prowadzenia działalności gospodarczej?

Jeśli nasza firma generuje złom, to oczywiście możemy go sprzedać, jednak należy pamiętać, że taka transakcja musi zostać udokumentowana fakturą. W takiej sytuacji jako sprzedawca złomu wystawiamy fakturę, która będzie jednocześnie dokumentem potwierdzającym jego dostawę, czy przekazanie do innej firmy. Musi ona być jednak uregulowana zgodnie z mechanizmem podzielonej płatności split payment.

Czytaj dalej