Czy ołów jest przyjmowany w punktach skupu?

Dbałość o środowisko naturalne dotarła już praktycznie do wszystkich dziedzin naszego życia. W trosce o dobra naturalne ograniczamy zużycie energii elektrycznej, sadzimy drzewa oraz segregujemy śmieci. Wyrazem świadomości jest również oddawanie niektórych surowców do skupu, zamiast pozostawianie ich na śmietniku. Takie zachowanie to z jednej strony dbałość o matkę naturę, z drugiej możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Jak działa skup i co można do niego przywieźć?

Zasada funkcjonowania skupu złomu

Skupy złomu to nie są wysypiska śmieci, ale ośrodki recyklingu, dzięki którym środowisko naturalne nie jest obciążane trującymi odpadami. Przy oddawaniu złomu liczy się jego ilość, dlatego warto uzbierać konkretną ilość puszek – do odzyskania aluminium lub kabli – z których wydobywa się miedź, aby uzyskać konkretną sumę pieniędzy. Ceny w skupach złomu podyktowane są zmiennymi cenami metali na rynku. Pozyskany złom sprzedawany jest przez skupy tym firmom, które go potrzebują. Zainteresowanie materiałami z rynku wtórnego jest duże, ponieważ skupy oferują konkurencyjną cenę metali w porównaniu do hut.

Na czym można naprawdę zarobić?

W skupach złomu zarabia się przede wszystkim na sprzedaży metali kolorowych, czyli tych, które nie mają w swoim składzie żelaza. To przede wszystkim miedź, cyna, ołów, aluminium, brąz i mosiądz. Miedź ceniona jest za swoje właściwości przewodzące – można ją znaleźć w przede wszystkim kablach instalacyjnych. Cyna doskonale przewodzi prąd i jest odporna na korozję. Znajduje się w przedmiotach elektronicznych oraz w wielu częściach samochodowych. Popularnym metalem kolorowym jest aluminium, z którego wykonane są przede wszystkim puszki po piwie i napojach gazowanych. Ołów występuje głównie w aparatach rentgenowskich i w akumulatorach samochodów, a mosiądz i brąz w grzałkach, kolektorach, łożyskach czy instrumentach muzycznych.