Jakie wymogi powinny spełniać skupy złomu?

Bardzo dobrym miejscem na pozbycie się niepotrzebnych lub zużytych rzeczy jest odpowiedni skup złomu. Niejednokrotnie zastanawiamy się co można, do takiego miejsca przywieźć, a co zostanie odrzucone.

Co można przywieźć do skupu złomu?

W niemal każdym gospodarstwie domowym, jak i zakładzie pracy znajdują się rzeczy, które są już nieprzydatne, zepsute, czy też uszkodzone. Takie przedmioty najczęściej znajdujemy, robiąc porządki lub przy przeprowadzkach. Wówczas warto zastanowić się co z nimi zrobić. Pierwszą czynnością powinno być dokładne ich posegregowanie. Jeżeli wśród zbędnych przedmiotów znajdują się odpady metalowe, bardzo dobrą rzeczą jest wywiezienie ich do skupu złomu. Jest to istotne z punktu widzenia ekologii, gdyż złomowisko segreguje odbierane surowce, ponadto osoba przywożąca odpady uzyskuje za to zapłatę. Do skupu złomu możemy przywieźć stal, aluminium, metale kolorowe, elementy z rozbiórek, takie jak wióry, skrawki, czy opiłki. Jeśli mamy zepsuty sprzęt gospodarstwa domowego, to również możemy go oddać do skupu. Kolejną grupą przedmiotów przyjmowanych na złomowisko są akumulatory, silniki, chłodnice samochodowe i felgi. Złomowiska przyjmują wiele różnych metali i jeśli nie potrafimy sami dokonać klasyfikacji posiadanych surowców, możemy zasięgnąć rady u pracowników skupu.

Na jakich zasadach działają skupy złomu?

Handel metalem to bardzo dobrze rozwijająca się dziedzina handlu. Wywożenie odpadów metalowych jest korzystne zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego. Decydując się na wywóz swoich niepotrzebnych rzeczy do skupu, warto zwrócić uwagę na to, czy złomowisko działa legalnie. Każdy skup działający zgodnie z prawem ma stosowne uprawnienia oraz pozwolenia na prowadzenie takiej działalności. Po oddaniu swojego surowca powinniśmy otrzymać kartę przekazania odpadów. Wszystkie swoje zgromadzone i przygotowane do oddania materiały, możemy przywieźć do skupu surowców wtórnych Złompap. W dobrym punkcie skupu spełnione są wszystkie wymogi budowlane i normy przeciwpożarowe i BHP.