W jaki sposób można wykorzystać zużyte kable?

Zużyte kable pozostające po remoncie domu, wymianie elektryki czy zalegające w garażach i piwnicach, są traktowane jako spory problem. Nie możemy ich wyrzucić do pojemnika na śmieci. Zamiast poszukiwać sposobu, często niezgodnego z przepisami, na pozbycie się ich, oddajmy do skupu złomu, który wypłaci nam całkiem dobre pieniądze. Przede wszystkim dlatego, że zawierają miedź i aluminium, które są cennymi metalami. Przy dużych ilościach, firma odbiorze własnym transportem.

W jaki sposób można wykorzystać zużyte kable?

Zużyte kable pozostają przeważnie po remoncie domu lub wymianie elektryki. Często mamy z nimi problem, bo nie możemy ich wyrzucić do śmieci. Są jednak cennym odpadem, bo firma ZŁOMPAP Henryk Michałek skupuje tego rodzaju odpady, przekazując do ponownego przerobu. Odzyskuje z nich miedź i aluminium, które to metale producenci sprzętu elektrycznego i elektronicznego używają do wytwarzania niezliczonej liczby elementów. Wszelkiego rodzaju przewody w instalacjach elektrycznych, elektronicznych, teleinformatycznych, są wartościowym złomem, dlatego chętnie przyjmowane są przez zakłady produkcyjne. Właściwie przeprowadzony recykling, pozwala na niemal całkowite odzyskanie wartościowych metali.

Dlaczego opłacalne jest oddawanie do skupu złomu kabli?

Sprzedaż zużytych kabli do skupu złomu jest niezwykle opłacalna, bo pozwala otrzymać niezłe pieniądze. Miedź i aluminium są w cenie. Musimy jednak liczyć się z tym, że zawsze odpad jest wyceniany indywidualnie. Najwięcej dostaniemy za kable bez izolacji. Do najczęściej przyjmowanych rodzajów surowców są: wiązki przewodów komputerowych oraz z urządzeń AGD/RTV; kable produkcyjne i budowlane; uzwojenia z układów elektronicznych; linkowe i druciane przewody energetyczne oraz pochodzące z instalacji samochodowych. Jeśli mamy zalegające przewody, możemy skontaktować się ze skupem i pracownicy odbiorą je własnym transportem. Szczególnie jest to wygodne rozwiązanie, gdy posiadamy duże ilości surowców.